Piasek kinetyczny – alternatywa dla tradycyjnej piaskownicy

piasek legolas

Większość dzieci (jeśli nie wszystkie) uwielbia spędzać czas w piaskownicy. Jednak ze względu na zmieniające się warunki pogodowe taka zabawa nie zawsze jest możliwa. Zabawa w piaskownicy, ze względów higienicznych, może również budzić obawy wielu rodziców.

Piasek kinetyczny – domowa piaskownica

Świetną alternatywą dla tradycyjnej piaskownicy jest piasek kinetyczny Legolas. Z jego pomocą możemy stworzyć małą piaskownicę we własnym mieszkaniu. Piasek ten składa się z ziaren zwykłego piasku, które połączone są ze specjalnym polimerem, dzięki któremu uzyskuje on strukturę zbliżoną do plasteliny. Opisując obrazowo konsystencję piasku kinetycznego można porównać go do mokrego piasku. Jego ogromną zaletą jest fakt, że nie brudzi rąk i jest wolny od alergenów, a więc jest bezpieczny dla zdrowia dziecka.

Zabawa i rozwój

Kinetyczny piasek dla dzieci nie jest zwykłą zabawką, zajmującą jedynie czas dziecka w długie jesienne i zimowe wieczory. Dzięki niemu dziecko lepiej rozwija nie tylko swoje umiejętności manualne, ale również kreatywność i wyobraźnię. Różne wersje kolorystyczne piasku sprawiają, że jest on bardzo atrakcyjny dla dziecka. Z pewnością nie jest to zabawka, która błyskawicznie znudzi się naszemu dziecku i będziemy zmuszeni szybko ją odstawić w kąt.